59-700 Boleslawiec

ul. Jana Pawła II 50 d

Tel: (075) 612 13 01

 

Miejskie Przedszkole Publiczne nr 1 w Bolesławcu

godło

Październik w grupie VI

       Październik minął nam.... nie wiadomo kiedy. Pewnie dlatego, że dużo się działo. Pierwsze dwa tygodnie były poświęcone na rozwijanie nauki kodowania. Wzięliśmy udział w międzynarodowym projekcie zwanym CodeWeek. Za naszą ciężką :-) pracę i zaangażowanie otrzymaliśmy certyfikat. 

 

certyfikat z CodeWeek

 

Obrazek zawiera certyfikat za uczestnicztwo w projekcie CodeWeek 

 

 

    Drugą część miesiąca poświęciliśmy rozmowom o przygotowaniach ludzi i zwierząt do zimy. Dzięki rodzicom wyposażyliśmy nasz jesienny kącik w jesienne skarby oraz przetwory. Zima nam nie groźna! Rozmawialiśmy także o zmieniającej się aurze i uczyliśmy się tańca do piosenki Moniki Kluzy "Hej pada, pada deszczyk".

      Wzbogaciliśmy naszą znajomość liter o kolejne: m, l, d, t, i, e. Rozwijamy słuch fonematyczny - staramy się usłyszeć, jakie głoski zaczynają wyrazy, a jakie kończą. Sześciolatki podają już głoski w całych wyrazach. Mamy z tym problem, więc wymagamy pomocy w ćwiczeniach, także w domu. Łączymy duże litery i ich małe odpowiedniki, wyszukujemy liter w tekście. Staramy się także czytać pierwsze sylaby. 

     Przeliczamy wszystko, co się da. Bardzo lubimy rozwiązywać zadania z treścią przy pomocy darów jesieni. Układamy z nich rytmy. Służą nam także do prac plastycznych.

      Koniec miesiąca wiąże się z przybliżeniem elementów kultury anglosaskiej na zajęciach z języka  angielskiego. Dla wielu dzieci wiąże się to z ulubioną maskaradą. Każdy powód jest dobry, żeby się przebrać i powygłupiać, a także potańczyć. Wiele dzieci chętnie z niego skorzystało. Poza tym, miały możliwość zapozowania do zdjęć razem z naszą przedszkolną czarownicą, panią Olą. 

z naszą przedszkolną czarownicą

     dzieci przebrane w stroje robią groźne miny

 

abiołki z grupy VI

dzieci przebrane w stroje robią miny aniołków

 

 Początek listopada to czas zadumy, ale o tym opowiemy niedługo.