ul. Jana Pawła II 50 d

Co słychać było w październiku w grupie III ?

Drodzy Rodzice,

W minionym miesiącu Wasze dzieci poznawały jesienne warzywa i owoce. Poznawaliśmy ich wartości odżywcze, kolory i kształty  m.in. poprzez słuchania wiersza J Brzechwy "Na straganie", place plastyczne: jabłuszka, gruszki; zabawę ruchową "sałatka owocowa". "Gotowaliśmy" zupę jarzynową - wyszła nam przepyszna:) i rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w kuchni. Ćwiczyliśmy pamięć na "znikających warzywach" oraz „jesiennych liściach”.
       Uczyliśmy się również wspólnie pracować. Wasze dzieci złożyły z puzzli piramidę żywieniową i stworzyły plakaty z piktogramów zdrowej i niezdrowej żywności - wiemy już, jakich potraw musimy unikać, abyśmy zdrowo rośli. Wspólnymi siłami "ubraliśmy" naszego przyjaciela przedszkola we właściwe jesienne ubranko, ponieważ wiemy, że aby zdrowo żyć, musimy się odpowiednio odżywiać, ale i ubierać stosownie do pogody oraz pory roku. Zdrowie to też ruch i bezpieczna zabawa, dlatego co dzień razem tańczymy, ćwiczymy, a niekiedy pokonujemy tor przeszkód. Nie zapominamy również o higienie jamy ustnej - słuchaliśmy rymowanki, która instruowała nas jak właściwie szczotkować ząbki oraz wiersza, który podpowiada nam, kiedy i jak właściwie dbać o nasze ząbki. Dzięki eksperymentowi z octem i jajkami dowiedzieliśmy się jak niszczy się nasze szkliwo i jak właściwie o nie dbać.
           Cały czas ćwiczymy pamięć, koncentrację oraz koordynację słuchowo - ruchowo- wzrokową  min. przy recytowaniu wierszyka "Deszczyk kapie", czy przy śpiewie piosenki - "Hej pada pada deszczyk" .
              Ćwiczymy rączkę i pobudzamy dziecięcą kreatywność poprzez ekspresję plastyczną, malując paluszkami jesienne liście na drzewie, lepiąc z plasteliny, wydzierając z kolorowych karteczek jabłuszka. Pracowaliśmy na naturalnych materiałach takich jak liście dębu, kasztana, lipy, klonu. Nawet z ziemniaków wyczarowaliśmy pieczątki o rożnych kształtach i wielkościach.
             Cały czas dbamy o bezpieczeństwo podczas wspólnej zabawy. Uczymy się rozpoznawać swoje emocje i panować nad nimi oraz okazywać sobie wzajemnie empatię. Pomagały nam w tym m.in. takie zabawy jak: „Ja to pokażę tak..” „Co mówi Twoja twarz” , Płaczę, śmieję się, denerwuję , bo...”
               Mam nadzieję, że Wasze pociechy tak pięknie jak w przedszkolu, również w domu sprzątają zabawki i myją rączki przed posiłkami, bo „jeśli chcesz zdrowym być musisz często.....„ resztę z pewnością dośpiewają Wasze dzieci :)

Pozdrawiamy

Agata Tur oraz Wioletta Matyjewicz