Listopad w grupie III

Drodzy Rodzice!

Już minął listopad - cały czas nie możemy się nacieszyć wspólnie spędzonymi chwilami.

Oprócz zabaw towarzyszą nam codzienne zajęcia, na których kształtujemy umiejętności wyrażania uczuć w różnych formach ekspresji: językowej, muzycznej, ruchowej i plastycznej; doskonalimy liczenie w zakresie 5; rozwijamy umiejętności określania długości: długi czy krótki; doskonalimy sprawność manualną – malujemy, wyklejamy, lepimy, konstruujemy z klocków.

Przez cały listopad obserwowaliśmy przyrodę, zauważyliśmy, że za sprawą jesieni, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zmieniła ona swój wygląd, a nawet zapach. Podglądaliśmy również odlatujące do ciepłych krajów ptaki, zastanawialiśmy się nad losem tych zwierząt leśnych i ptaków, które będą zimowały w Polsce.

11 listopada – Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Aby uczcić ten uroczysty dzień, wzięliśmy udział w akcji “Przedszkole do hymnu”. W dniu 10 listopada o godzinie 11:11  wraz z całą Polską zaśpiewaliśmy “Mazurka Dąbrowskiego” i wykonaliśmy kotyliony.

Obchodziliśmy ,,Dzień Misia’’ choć w tym roku nasze misie musiały zostać w domu w zamian za to powstały piękne misie na kartkach.

Jak to w jesieni bywa, dni stają się krótsze, wieczory i noce długie, za oknem zimno i częściej pada deszcz, ale nam w przedszkolu towarzyszą codziennie uśmiech, piosenka, praca i zabawa.  Mamy nadzieję, że nic tego nie zmieni.

Wioletta Matyjewicz  i Agata Tur

<oprac. Wioletta Matyjewicz>